Каникуллар нәтиҗәләре

2019 елның 11 гыйнвары, җомга

Кемдер озак каникулда ял итәргә арыды. Әмма ял көне булмаган хезмәтләр дә бар, каникуллар вакытында алар, киресенчә, көчәйтелгән режимда эшлиләр.

Олег КАПИЛОВ, ЮХИДИ бүлекчәсе начальнигы:

- Бәйрәм яллары чагыштырмача тыныч узды. Каникуллар вакытында дежур режимда эшләделәр. Экипажлар шәһәр дә, район да патрульлек итә.

Бәхеткә, ун көн эчендә зыян күрүчеләр белән җитди аварияләр булмады. Транспортның җиңел механик җәрәхәтләре генә булды.

Кичләрен юллар " ял итте», машиналар күп түгел иде, нигездә, такси. Шуңа да карамастан, безнең инспекторлар исерек шоферларга карата 7 административ материал рәсмиләштергән. Киров өлкәсеннән килгән исерек балыкчылар килеп эләкте. Тәртип бозучылар арасында исерек килеш руль артына утырган хатын бар. Аларның барысына да хокуктан мәхрүм ителү һәм 30 мең сум штраф яный.

Каникуллар шактый кар иде. Шунысын да әйтергә кирәк, юллар вакытында чистартылды, таңнар күзәтелмәде. Әмма машина йөртүчеләргә йомшарырга кирәкми. Уяу булыгыз, ашыкмагыз, юл һәм һава шартларына таянып хәрәкәт тизлеген сайлагыз.