"Татарстан Республикасының иң яхшы территориаль иҗтимагый үзидарәсе" республика конкурсын үткәрү турында

2020 елның 14 гыйнвары, сишәмбе

«Татарстан Республикасы Муниципаль берәмлекләре Советы» Ассоциациясе Президиумы 9.01.202020 № ПР-157-1 «Татарстан Республикасының иң яхшы территориаль иҗтимагый үзидарәсе»республика конкурсын үткәрү турында Карар кабул итте.

Конкурс Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының 2015 елның 1 июнендәге 391 номерлы «Татарстан Республикасының иң яхшы территориаль иҗтимагый үзидарәсе «республика конкурсы турында карары белән расланган Нигезләмә нигезендә үткәрелә.

Нигезләмә нигезендә Конкурс 2 этапта үткәрелә, аның кысаларында 2019 елда территориаль иҗтимагый үзидарәләрнең (ТҖҮ) эше бәяләнә:

Муниципаль этап;

2 этап – республика этабы.

Әлеге этапларны үткәрү сроклары «Татарстан Республикасы Муниципаль берәмлекләре советы»ассоциациясе тарафыннан билгеләнә.

2020 елда конкурс үткәрүнең түбәндәге сроклары билгеләнде:

17 гыйнвар-30 гыйнвар конкурсның 1 этабында катнашу өчен тиүдән гаризалар кабул ителә. Конкурста катнашу өчен гаризалар Әгерҗе муниципаль районы Башкарма комитеты тарафыннан түбәндәге адрес буенча кабул ителә: Әгерҗе шәһәре, Гагарин урамы, 13 йорт яки эл.адрес: Enzhe.Rykova@tatar.ru белешмәләр өчен телефон: 8 (85551) 2-29-69.

31 гыйнвар-6 февраль-муниципаль конкурс комиссияләре тарафыннан кергән гаризаларны карау. Нигезләмә нигезендә, санап үтелгән критерийларга туры килгән ТОС конкурсында катнашуга рөхсәт ителә:

- ТИҮ уставы «Россия Федерациясендә җирле үзидарә оештыруның гомуми принциплары турында " 06.10.2003 ел, № 131-ФЗ Федераль законның 27 статьясы нигезендә теркәлде»;

Территориаль иҗтимагый үзидарәләр үз эшчәнлеген конкурс игълан ителгән көнгә кадәр кимендә 1 ел башкара;

Территориаль иҗтимагый үзидарә 2 елдан да ким булмаган конкурста 1, 2 яки 3 урыннарны алмаган.;

7-20 февраль-территориаль иҗтимагый үзидарәләрдән гаризаларны үз эченә алган материалларны кабул итү. Материаллар Совет хезмәткәрләреннән төзелгән эшче төркем тарафыннан кабул ителә һәм теркәлә;

21 февраль-6 март-республика конкурс комиссиясе гаризаларын карау һәм конкурска йомгак ясау.

Конкурсны үткәрү вакыты турында мәгълүмат һәм конкурсны үткәрү мәсьәләләре буенча консультация бирү өчен контакт телефоннары советның рәсми сайтында урнаштырылган: http://sovmo.tatarstan.ru/-.