гыйнвар, 2017 ел
чәршәмбе

Авыл җирлекләрендә гражданнар җыеннарына старт бирелде. Аның беренчесе Иске Эсләк авыл җирлегендә узды. Анда район башлыгы урынбасары Ришат Нурисламов, авыл хуҗалыгы идарәсе начальнигы Дилүс Гатауллин, оешма-учреҗдение җитәкчеләре  катнаштылар.

Социаль яктан якланган кулланучылар еш сатып ала торган “Сельский”, “Дарницкий” һәм беренче сорт оннан эшләнгән бер кирпеч ипи 650 грамм булырга тиеш. “Сельский”ның бәясе 27 сум 90 тиен, беренче сортлы оннан пешерелгән ак ипинеке 29 сум 80 тиен, “Дарницкий”ныкы 25 сум 90 тиен.

Полиция хезмәтенең 100 еллык юбилее якынлаша.  Әгерҗе бүлеге полиция хезмәткәрләре әлеге түгәрәк датаны җиңү белән каршы ала. Узган елгы оператив эшчәнлекләренә йомгак ясау киңәшмәсендә дә сүз шул хакта барды.