февраль, 2017 ел
чәршәмбе

1 мартта Татарстанның барлык мәктәпләрендә һәм гимназияләрендә, шул исҗптән Әгерҗе районы белем бирү йортларында,  «Табигать дәресе» узачак. Ул Татарстанда Экология һәм иҗтимагый киңлекләр елына багышлана. Бу хакта Татарстан Экология һәм табигый байлыклар министрлыгы матбугат хезмәте хәбәр итә.

Әгерҗедә чаңгы ярышына старт иртәнге сәгатьләрдә үк бирелде.

Бертуган Искәндәр, Марат, Булат Җиһангәрәевларның 80нче елларда Иж-Бубый мәктәбендә директор булып эшләгән әтиләре Рөстәм Әнвәр улы истәлегенә шахмат турниры уздырулары күркәм традициягә әйләнде. Быел әлеге турнир дүртенче тапкыр үтте.

Физик мөмкинлекләре чикле кешеләргә шәһәр яны тимер юлында уңайлыклар тудыру максатыннан “Содружество“ пассажир компаниясе яңа төр хезмәт күрсәтергә планлаштыра.

Алия исеме гарәпчәдән “кыйммәтле” дигәнне аңлата. Сәхрә кызы Алия ӘХМӘТҖАНОВАга бу исемне бик тә белеп кушканнар. Татар кызларына хас булырга тиешле бик “кыйммәтле” сыйфатлар бар анда: тыйнаклык, уңганлык, итагатьлелек, игътибарлы-ихтирамлылык, сабырлык, гүзәллек...

ТР Дәүләт Советы Рәисе Фәрит МӨХӘММӘТШИН эшлекле визит белән Әгерҗегә килде.