март, 2017 ел

Бүген Мордывыйда яшәүче Хәдичә әби Муллахмәтовага 90 яшь тулды.

Татарстанда “Үлем белән кайда сәүдә итәләр, хәбәр ит“ акциясе старт алды. Ул 24 мартка кадәр дәвам итә.

Әгерҗедәге “Авангард“ кинотеатрында Гадел Кутуй әсәре буенча куелган “Тапшырылмаган хатлар“ киносы күрсәтелә.

Актанышта узган “Созвездие–Йолдызлык“ республика фестиваленең зона турында Әгерҗе йолдызлары да катнашты.

Әгерҗедә “Кировское“ ТОСы оештырган Кышны озату чарасы шәһәркүләм бәйрәмгә әйләнде.

Актанышта “Йолдызлык“–“Созвездие“ фестиваленең зона туры уза.

«90 ел гомер туксан көн кебек сизелмичә узып киткән. Кай арада узган соң әле бу еллар дип сорау бирәм дә үзем җавап эзли башлыйм. Уйлап карасаң, баштан ниләр генә кичмәгән дә, нинди авырлыклар, кайгылар күрергә туры килмәгән шушы еллар дәвамында», – ди Әгерҗедә яшәүче Разия апа ӘХМӘТҖАНОВА.

Әле моңа кадәр Тирсәдә яшәүче гүзәл затларның 8 Мартка мондый бәйрәм күргәннәре булмагандыр. Авылыбыз ир-егетләре аларга “сюрприз“ ясадылар. Бу көнне алар, “Ир-егетләр җырлаганда“ дип исемләнгән концерт куеп, хатын-кызларны шаккатырдылар.Әле моңа кадәр Тирсәдә яшәүче гүзәл затларның 8 Мартка мондый бәйрәм күргәннәре булмагандыр. Авылыбыз ир-егетләре аларга “сюрприз“ ясадылар. Бу көнне алар, “Ир-егетләр җырлаганда“ дип исемләнгән концерт куеп, хатын-кызларны шаккатырдылар.

Инвалид баланы тәрбиягә алган гаиләгә хәзер бер тапкыр 200 мең сум күләмендә матди ярдәм күрсәтеләчәк. Бу хакта бүген Тәрбиягә бала алган әти-әниләрнең V форумында Татарстан Дәүләт Советы Рәисе урынбасары Татьяна Ларионова хәбәр итте.

Бала укырга керер алдыннан күп кенә ата-аналардан “Баланы мәктәпкә ничек әзерләргә? Аның яхшы укуына, тәртипле булуына ничек ирешергә?“ дигән сорауларны ишетергә туры килә.