апрель, 2017 ел
җомга

Ел саен мәдәният хезмәткәрләре арасында Май бәйрәмнәре алдыннан “Мәдәни салават күпере“ фестивале уза.

Иртәгә, 22 апрельдә, Казанда Татарстан халыклары съезды үтә.

Хөрмәтле җирле үзидарә органнары хезмәткәрләре һәм ветераннары, депутатлар! Һөнәри бәйрәмегез белән ихлас күңелдән котлыйбыз.

Быел җәйге чорда районда 7-17 яшьлек 1400 балага ял итү мөмкинлеге тудыру планлаштырыла. Ялны оештыруга республика бюджетыннан алты миллион сумнан артык акча бүленәчәк.

Дөньяның бик күп илләрендә булып, алардагы тормыш-көнкүреш турында газета укучыларыбызга да бик теләп җиткерүче Көчек авылы кызы Ләюзә БАҺАВЕТДИНОВА күптән түгел Һиндстаннан туй мәҗлесеннән кайтты. Һинд туеның үзенчәлекләре хакында безгә дә сөйләде сәяхәтче кыз.

“Мәгарифнең алтын нигезе“:

I – Гөлшат Шәмсетдинова (2нче мәктәп).

II – Эльвина Хәбибуллина (Тәбәрле).

Иж-Бубый авылында мәгърифәтче Бубилар истәлегенә багышланган укулар быел дүртенче тапкыр узды. Районыбыз укучыларыннан тыш, анда Ижау педагогия көллияте студентлары да эзләнү эшләре белән катнашты.