май, 2017 ел
чәршәмбе

Кичкетаңда гомер иткән, хәзерге көндә Крынды авылында кызы тәрбиясендә яшәүче Рәхимә Гыйльметдинова бүген 90 яшьлек юбилеен каршылады.

Быелгы Бөек Җиңү бәйрәмен районыбызда нибары 19 ветеран каршы алды. Бәйрәм алдыннан аларга “Ничек яшисез, хөрмәтле ветераннарыбыз?“ дип мөрәҗәгать иттек.

Бер төркем районыбыз укучыларының күкрәген ГТОның алтын билгеләре бизәп торачак. Әлеге билгеләргә ия булган укучыларның исемнәрен бүген – “Тынычлык эстафетасы“ узган мизгелләрдә атадылар. Менә алар:

9 Май бәйрәме алдыннан “Өмет“ халыкка социаль ярдәм күрсәтү үзәге өйгә барып ярдәм күрсәтә торган ветераннар өчен социаль хезмәткәрләр арасында “Чиста ишегалды“ хәйрия акциясе игълан итте.

Районыбыздагы барлык Мәдәният йортлары өч ай дәвамында «Мәдәни салават күпере» фестиваленә әзерлек белән яшәделәр. Жюри биш зонада 36 коллективның чыгышын «иләктән иләде». Финалга узганнарны Әгерҗе сәхнәсендә янә бер кат энә күзеннән үткәрделәр. Нәтиҗәдә, 16 коллективка гала-концертта чыгыш ясау хокукы бирелде.