июль, 2017 ел
дүшәмбе

Хөрмәтле почта элемтәсе бүлекчәләре хезмәткәрләре һәм ветераннары! Һөнәри бәйрәмегез котлы булсын!

Быел Әгерҗе Сабан туенда беренче тапкыр баш батыр булып Менделеев районы Камай авылыннан килгән көрәшче калды.

Әгерҗе ипподромында Сабантуе узды. Милли бәйрәмебез белән кунакларны ТР Дәүләт Советы депутаты Альберт Хәбибуллин, район башлыгы Валерий Макаров котладылар. Альберт Галимҗан улы Татарстан Президенты Рөстәм Миңнехановның Сабантуй котлавын укып җиткерде.

Әгерҗе Сабан туе сәхнәсендә Тирсәнең тыл ветераннары Вәсилә апа һәм Вәгыйзь абый Гыймазовларны зурладылар. Аларга тантаналы шартларда Гаилә, мәхәббәт һәм тугрылык көне уңаеннан шул исемдәге медаль тапшырылды.

08.07.2017– Гаилә, мәхәббәт һәм тугрылык көне. Ул Россиядә 2008 елдан билгеләп үтелә