сентябрь, 2017 ел
чәршәмбе

–                   Урамда салкын көз хакимлек итсә дә, кәефем бик яхшы. Моңа күптән түгел “ТМХ-Сервис“ ширкәте “Западный“ филиалының Яшьләр слетында катнашуым да сәбәпледер. “ЛокоТех“ компаниясе җитәкчелеге яшьләрне үстерүгә зур игътибар бирә һәм Түбән Новгородта узган әлеге чара да моны дәлилләде.

Ямурзада җәй башында ук авылдашлар арасында “Иң матур чәчәк үстерүче“ бәйгесе игълан ителгән иде.

Төзек, заманча авыл урамнары туп-тулы: оныкларын җитәкләгән ак яулыклы әбиләр, түбәтәйле бабайлар, дин кардәшләрен сыйларга мич ашларын ак сөлгегә төреп ашыгучы апалар, машиналарда җилдерүче ир-егетләр – Әгерҗе капкасы булган Кичкетаңда Корбан бәйрәме, Авыл һәм Изге чишмә көннәре уңаеннан уздырылган чараны чагылдыручы күренеш бу. Искиткеч гүзәл манзара!

(“Агрофирма-Әгерҗе“ ширкәте буенча)

“Нью-Холланд“ комбайнында

Алексей Красильников (Михаил Красильников) – 1396 тонна,

Районда урып-җыю эшләре кызу темплар белән дәвам итә.