декабрь, 2017 ел
җомга

Район үзәк хастаханәсе поликлиникасы, стоматология, балалар консультациясе 2, 5 январьда 8-14 сәгатьләрдә авыруларны кабул итә. Башка көннәрдә үзәк хастаханәсендәге кизү табибка мөрәҗәгать итә аласыз.

Салагышта район җитәкчелеге, авыл җирлекләре башлыклары катнашында гаилә фермаларын үстерүгә багышланган семинар-киңәшмә узды.

Әгерҗедә беренче тапкыр узган Кыш бабайлар һәм Кар кызлары парады Яңа ел чараларына матур старт бирде. Әлеге фестивальдә 50дән артык әкият герое  катнашты.

2017 ел тарихка кереп кала. Районда ул нинди истәлекле вакыйгалары белән истә калачак?

Район башлыгы урынбасары Ришат Нурисламов, Кырындыда яшәүче Маһирә әби Латыйпованы туксан яшьлек олуг юбилее белән котлап, Россия Президентының котлау открыткасын, район башлыгы исеменнән бүләк тапшырды.

Әгерҗедә тәүге тапкыр хезмәт коллективлары арасында узган “Яңа ел фантазияләре“ шоу-тамашасы әгерҗелеләргә, чын мәгънәсендә, бәйрәм кәефе бүләк итте.