гыйнвар, 2018 ел
сишәмбе

Әгерҗе районы кулланучылар җәмгыятенең 2017 елгы эшчәнлегенә йомгак ясау киңәшмәсендә идарә рәисе Рәфикъ Шәрәпов: “Быел төп игътибарны “автолавка“ ярдәмендә кече авылларда яшәүчеләрне кирәк-ярак белән тәэмин итүгә һәм үзебездә җитештерелә торган товар төрен арттыруга юнәлтәчәкбез“, – дип белдерде.

Әгерҗе районы башлыгы Валерий Макаров Тирсәдә гомер кичерүче аксакал Вәгыйзь ага Гыймазовны 90 яшьлек юбилее белән котлады.

Әгерҗедә яшәүче Бибинур Лебедева бу көннәрдә 90 яшьлек юбилее белән котлаулар кабул итә. Ә котлаучылары бик күп аның: оныгы да оныклы булган инде.

Элегрәк елларда дөньяга килүчеләрдән паспортында туу ае йә көненең дөрес язылмавы турында еш ишетергә туры килә. Ә менә Тирсәдән Вәгыйзь ага ГЫЙМАЗОВ аны теркәүчеләр бер елга ялгышкан дип исәпли.

Үзбәкстанда туган, Сарман районында үскән  Индира МИННИБАЕВАның районыбызның иң гүзәл почмагы – Татар Чилчәсе авылына килен булып төшүенә дә 30 ел вакыт үткән икән инде. Шушы еллар эчендә ул җирлегебездәге йөзләгән балага башлангыч белем һәм тәрбия бирде.

Туган авылы Сокманнан килен булып төшкәннән бирле Рәйсә апа СӘЛИМГӘРӘЕВАның тормыш юлы Мукшур авылы халкының күз алдында үтә. Сиксән яшен тутырганда да ул тырышлыгы, уңганлыгы, тынгысызлыгы, актив тормыш алып баруы белән күпләргә үрнәк.

БДИ бирергә теләүчеләргә 1 февральгә кадәр гариза язарга кирәк. Гаризада кайсы предметлардан бердәм дәүләт имтиханы бирергә планлаштырылганы күрсәтелгән булырга тиеш. Унберенче сыйныфны тәмамлаучылар аны үзләре укыган мәктәпләрдә язалар.

Райондагы барлык бакчаларның да балаларга белем һәм тәрбия бирү буенча үз программалары бар. Алар белән еду.татар.ру сайты аша танышырга була. Һәр бакча эш алымнарын инновацион мәйданчыкларда камилләштерә. Һәрберсе Казан йә Чаллы югары уку йорты белән хезмәттәшлек итә.

Районда диспансеризация узу буенча эш башланды.

Февральдә авыл җирлекләрендә уза торган традицион җыеннарга старт бирелә.