март, 2018 ел
якшәмбе

Әгерҗе районы Кодаш авылында яшәүче, тиздән 101 яшен тутырачак Рәхимә әби ӘХМӘТШИНА бер гасырлык гомерендә ничә сайлауда катнашканын хәтерләми дә инде.

Россия Президентын сайлаулар көнне Әгерҗенең 3нче мәктәбендә урнашкан 467нче сайлау участогында бик күп яшь гаиләләр үз тавышын бирде. Чөнки әлеге микрорайон яңа һәм анда яшьләр күп.

Әгерҗе районы башлыгы Валерий Макаров Энергетиклар урамында урнашкан 465нче сайлау участогында үз тавышын бирде.

Әгерҗе районында Россия Президентын сайлауларда барлыгы 24271 сайлаучы теркәлгән. Шуның 200дән артыгы – беренче тапкыр тавыш бирүчеләр.

Россия Президентын сайлаулар көнне Әгерҗенең үзәк мәйданында шәһәр халкы өчен ярминкә гөрләде.

18 мартта, ягъни бүген Россия Президентын сайлаулар уза. Иртәнге сәгать 8дә районыбыз сайлаучылары өчен 48 участок сайлау комиссиясе үз ишекләрен ача.

Татарстан Президенты Рөстәм Миңнеханов “Ел хәйриячесе-2017” республика конкурсы җиңүчеләрен бүләкләде. Салих Сәйдәшев исемендәге Дәүләт зур концерт залында конкурска нәтиҗә ясалды. Конкурста 59 хәйриячене зурладылар.

Баулыда мөселманнар арасында волейбол ярышлары буенча республикакүләм ярышлар узды.

Әтиебез Тәлгать НУРИЕВның табигатькә сакчыл карашы, аны яратуы һәр гамәлендә ачык чагыла. Ул әлеге мәхәббәтне бездә дә тәрбияләргә тырышты, хәзер мәктәп укучыларына ирештерә.

Абортның хатын-кыз организмы өчен никадәр куркыныч булуы турында мәгълүмат чаралары даими сөйләп, күрсәтеп, язып торсалар да, аны ясатучылар саны кимеми. Безнең районда да бер дөньяга килгән сабыйга аборт нәтиҗәсендә туа алмый калган бер бала туры килә.