май, 2018 ел
җомга

Футбол буенча Дөнья чемпионаты Кубогы Казанга килеп җитте. Меңъеллык мәйданында журналистлар, волонтерлар һәм яшь футболчылар ФИФА Кубогы белән танышты.

Хөрмәтле музей хезмәткәрләре, ветераннар! Һөнәри бәйрәмегез белән ихластан котлыйбыз.

Әгерҗебезнең 80 еллыгына багышлап район мәдәният бүлеге һәвәскәр фотога төшерүчеләр арасында “Мин яшисе һәм эшлисе килгән район“ исемле бәйге игълан иткән иде.

Кырындыда яшәүче Светлана ШӘЕХОВА: “Әгерҗе хәбәрләре“нең бер сүзен дә калдырмыйча укыйм, аннан башка тормышымны күз алдына да китерә алмыйм“, – ди.

Изге Рамазан аенда һәрбарчабызга да Аллаһының кушканнарын үтәп, тыйганнарыннан тыелып, Раббыбызның ризалыгына, рәхмәтенә ирешергә насыйп булсын.

Россия Пенсия фонды идарәсенең ТР буенча бүлекчәсе идарәчесе урынбасары Сергей Шашуров 1нче гимназиядә 9-11 сыйныф укучылары белән очрашу уздырды.

Яз җитеп кар эри башлауга, районыбыздагы юллар торышы өчен җаваплы “Брус“ ширкәте эшчеләренең чокырларны ямау эшенә керешүенә күнегеп беттек инде.

Игътибар! Тарихта беренче тапкыр! Футбол буенча Дөнья чемпионатын ачу матчында футболчыларга тупны малайлар түгел, ә кызлар биреп торачак! Һәм алар – безнең “Кадетлар” кызлар командасы футболчылары.