май, 2018 ел
пәнҗешәмбе

Соңгы елларда Әгерҗедә ял итәр өчен күп кенә мөмкинлекләр булдырылды: парклар төзелде, шәһәрнең кайбер урыннары халыкка уңайлы итеп үзгәртелде. Әлеге эшләр һаман да дәвам итә. Бу, беренче чиратта, үсеп килүче буын турында кайгыртуның ачык  мисалы. Ә алар үзләре моңа ничек җавап бирә соң?

Казанның теннис академиясендә VI республика ифтарын ике көнгә бүлеп уздырдылар. Оештыручыларның карары белән 26 майда ул – ир-атлар, 27 май көнне хатын-кызлар өчен үтте.

Бу көннәрдә авылдашыбыз – “Брус“ ширкәтенең Әгерҗедәге участогы җитәкчесе Минсәет Мәһәдиев җитәкчелегендәге бер төркем эшчеләр Кырындыда урам юлларын төзекләндерүдә эшләделәр.

Районда чәчү кампаниясе ахырына якынлашкан көннәрдә Нарат авылына юл тоттык. Әнә, аңа илтүче юлның сул ягындагы басуда чәчү эшләре гөрли. Тирә-як техника гөрелтесенә күмелгән. Механизаторларның бер генә минут та тын алырга вакытлары юк. Алар алдында якын көннәрдә чәчүне төгәлләү бурычы тора.

Бу атнада Әгерҗенең “Яшьлек“ паркында бик матур фонтан эшли башлады.

Татарстан Президенты Рөстәм Миңнеханов указы нигезендә быел авылларда Сабан туе – 16, район үзәкләрендә 17 июньдә уза.

17 июньдә узачак Әгерҗе Сабан туенда Түбән Каманың танылган “Нардуган“ җыр һәм бию ансамбле чыгыш ясаячак.