июнь, 2018 ел
дүшәмбе

Быелгы Сабантуйның матур үзенчәлеге иң җитез, иң уңган, иң өлгер, иң көчле, гомумән, иң-иң гаиләне сайлап алу булды.

«Казан Арена» стадионыда узган Франция – Австралия матчына 41 меңнән артык тамашачы җыелган.

Район сәнгать осталары тарафыннан танылган “Чайкала иген кырлары“ композициясе тәкъдим ителгәннән соң сәхнә түренә авыл хезмәтчәннәре чакырылуы – үзе матур күренеш.

Сабантуйның нәкъ менә атлар чабышыннан башлануы юкка гына түгел: бәйрәм буена җитәрлек көч-дәрт бирә ул.

Узган ялларда авылларда, Әгерҗедә милли бәйрәмебез Сабан туйлары гөрләде. Көрәштә баш батырлар булып кемнәр калды соң?

Ел саен Гает бәйрәмен табигать кочагында уздыралар ямурзалылар. Бәйрәмчә бизәлгән авыл урамнары буйлап балаларын җитәкләгән әниләр, ак яулыклы апалар, түбәтәйле бабайлар урам тутырып бәйрәмгә бара. Ә анда...

Сабантуй көннәрендә Әгерҗедә яшәүче өч сугыш ветеранына – Прокопий Чакилев, Пелагея Мерзлякова, Хәя Садретдиновка район башлыгы Валерий Макаров “Фидакарь хезмәт өчен” медальләре тапшырды.