Әгерҗе шәһәрендә ведомствоара янгын-тактик күнегүләр узды

2024 елның 19 апреле, җомга

Мондый ведомствоара өйрәнүләр республикада даими үткәрелә

Ведомствоара янгын-тактик күнегүләр Әгерҗе һәм Яшел Үзән ведомстводан тыш саклауда узды.

Язгы-җәйге янгын куркынычы янаган чорга әзерлек кысаларында Татарстан Республикасы буенча Росгвардия идарәсе бүлекчәләре базасында янгын чыгу учагы барлыкка килгәндә чаралар комплексын эшләүгә һәм коткару хезмәтләре белән хезмәттәшлек алгоритмын төгәлләштерүгә юнәлдерелгән янгын-тактик өйрәнүләр уза.

Янгын тренировкалары штаттан тыш янгын командалары составына керүче хезмәткәрләрне һәм республика Гадәттән тыш хәлләр министрлыгының янгын сүндерү-коткару отрядларының сугышчан исәп-хисапларын җәлеп итеп, «Татарстан Республикасы буенча Россия ВНГ УВО» ФДБУ филиаллары урнашкан урыннарда оештырыла.

Беренче гамәли дәресләрне Росгвардиянең ведомстводан тыш сак идарәсенең Әгерҗе бүлегендә үткәрделәр. Күнегүләр тактикасы нигезендә, бүлекчәнең ризык кабул итү бүлмәсендә көнкүреш электр приборы янган. Янгын турында хезмәткәрләр 101 телефоны буенча хәбәр иттеләр, кешеләргә хәбәр итүне оештырдылар, бинаны рәхимсезләндерделәр. Һәлакәт урынына килгән янгын сүндерүчеләр дежурныйдан янгын урыны һәм аңа якын килү юллары турында бөтен кирәкле мәгълүматны алган. Шуннан соң янгын сүндерүчеләр җиң сызыкларын җәяләр һәм бина эченә үтә.

Мондый ведомствоара өйрәнүләр республикада даими үткәрелә.

Ведомстводан тыш сак бүлекчәләре җитәкчеләре фикеренчә, мондый практика янгын куркынычсызлыгы кагыйдәләрен үтәүгә аңлы рәвештә һәм җаваплы мөнәсәбәт формалаштыра, экстремаль ситуацияләрдә үз-үзен дөрес тотарга ярдәм итә һәм объектларның янгынга каршы сакланышын арттыра.