Әгерҗе районында җылылык сезоны төгәлләнде

2024 елның 23 апреле, сишәмбе

Бу хакта Татарстан Республикасы Әгерҗе муниципаль районы башкарма комитеты хәбәр итә

Бүгенге көннән, 22 апрельдән, Әгерҗе районында 2023-2024нче еллардагы җылыту сезоны төгәлләнде.  Бу хакта Татарстан Республикасы Әгерҗе муниципаль районының башкарма комитеты хәбәр итә.

Россия Федерациясе Хөкүмәтенең “Күпфатирлы йортларда һәм торак йортларда урыннар милекчеләренә һәм алардан файдаланучыларга коммуналь хезмәтләр күрсәтү турында” 06.05.2011 № 354 карары нигезендә җылылык бирү тәмамланып килә, һаваның уртача тәүлеклек температурасы биш көн дәвамында 8 градустан артып китә.

Исегезгә төшерәбез, 2023 елда Әгерҗедә 60% җылылык челтәрләре төзекләндерелде - 265 млн сумлык 20 км тирәсе. 2023 елның җәендә ТР төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министры Марат Айзатуллин ярдәме белән резерв фондыннан районның җылыту сезонына әзерлеге өчен өстәмә казаннар бүлеп бирелде. «Татэнерго» АҖ генераль директоры Рәүзил Хаҗиев ярдәмендә котельныйларны модернизацияләү белән идарә итүнең яңа системасы эшләнде - бу максатларга 87 млн сумлык түләүсез финанс ярдәме күрсәтелде. 2024 елда районда программаны гамәлгә ашыру дәвам итәчәк. Бу максатларга быел 195 млн сум акча бүленгән.

"Төзелеш идарәсе" МУП җылылык белән тәэмин итүче оешмасы мәгълүматларына караганда, хәзерге вакытта инде Энергетиклар адресы буенча коммуналь инфраструктураны модернизацияләү буенча федераль программа кысаларында җылылык трассасын алыштыру эшләре башланган.