Әгерҗе районында прокуратура катышканнан соң предприятие хезмәткәрләренә хезмәт хакы буенча 1,3 млн сумнан артык бурыч түләгәннәр

2024 елның 6 мае, дүшәмбе

Әгерҗе районы прокуратурасы “Водоканал” җаваплылыгы чикләнгән җәмгыяте хезмәткәрләренең хезмәт хокуклары үтәлешен тикшерде.

Предприятиенең 51 хезмәткәре алдында 2024 елның февраль аена 1,3 млн сумнан артык хезмәт хакы буенча бурыч барлыкка килгән.

Законның ачыкланган бозуларын теркәүне прокурор тәкъдим итү оешмасы директоры адресына кертелгән.

Моннан тыш, прокуратура карары буенча оешма җитәкчесе РФ КоАПның 5.27 маддәсенең 6 өлеше буенча гаепле дип танылды (хезмәт мөнәсәбәтләре кысаларында башкарыла торган хезмәт хакын, башка түләүләрне билгеләнгән вакытта түләмәү яки тулысынча түләмәү), аңа штраф рәвешендә җәза билгеләнгән.

Күзәтчелек ведомствосы катышканнан соң, хезмәт өчен түләү бурычы тулы күләмдә түләнгән.

Татарстан Республикасы Әгерҗе районы прокуратурасы.