апрель, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Рөстәм Арслан улы Ильин Балалар-яшүсмерләр спорт мәктәбе җитәкчесе итеп билгеләнде.

Бу җыр юллары Иске Эсләктә яшәүче әткәебез Раил һәм әнкәебез Рәзидә ГЫЙЗЗӘТУЛЛИНнарның тормыш девизына әйләнде. Алар бер-берсенә кирәк һәм терәк булып яшәүнең серен беләләр.

Әгерҗедә яшәүче Сания апа ГЫЙЗЗӘТУЛЛИНАны балалары, оныклары, туганнары белән бергә район социаль яклау бүлеге җитәкчесе Альмира Зарипова да 90 яшьлек олуг юбилее белән котлады һәм аңа Россия Президенты, район җитәкчелеге исеменнән котлау открыткасы һәм бүләк тапшырды.

22 апрельдә Казанда узачак III Татарстан халыклары съездында катнашачак делегатлар арасында Бөтендөнья татар конгрессы башкарма комитеты “Ак калфак“ оешмасының Әгерҗедәге бүлеге җитәкчесе Рушания БАЙТИМЕРОВА да бар.

Аның районыбызның дини тормышында тоткан роле зур. Ул – Әгерҗедә беренчеләрдән булып дини гыйлем укытуга алынучы, “Нур“ мәчете һәм мәдрәсәсен төзүдә башлап йөрүче, шушы яшендә дә мәдрәсә җитәкләүче.