Әгерҗе районы прокуратурасы шәһәрдәге юлларны кардан чистартканда закон үтәлешен бозу очракларын ачыклады

2024 елның 21 марты, пәнҗешәмбе

Әгерҗе районы прокуратурасы шәһәрдәге юлларны кардан чистарту эшләрен башкарганда кануннарның үтәлешен тикшерде.

2024 елның февраль башында "Әгерҗе районы төзелеше идарәсе" МУП подряд оешмасы Әгерҗе шәһәрендәге Пушкин урамында кардан чистартып, инвалид ир-ат булган гаражга кар өеме җыйган, нәтиҗәдә аның тышлыклары зарарланган.

Тикшерү нәтиҗәләре буенча прокуратура подряд оешмасы директорына карата күрсәтмә кертте, шул исәптән китерелгән матди зыянны каплау турында күрсәтмә белән.

Прокуратура тыкшынганнан соң, хокук бозулар бетерелде, зыян тулы күләмдә кайтарылды, ә гаепле вазифаи зат дисциплинар җаваплылыкка тартылды.

Татарстан Республикасы Әгерҗе районы прокуратурасы.