Әгерҗе үзәк хастаханәсе поликлиникасы табиблары халыкны кабул итте

2024 елның 3 апреле, чәршәмбе

Барлыгы сәфәр барышында 72 кеше каралды

Кичә Әгерҗе үзәк район хастаханәсе хезмәткәрләре Иске Эсләк һәм Исәнбай авылларында район үзәгенең ерак зонасында пациентлар кабул итте. Табиблар составына баш табиб урынбасары, табиб - терапевт, кардиолог Азат Закиров, УЗД табибы Илнур Галимҗанов, табиб - невролог Олеся Нигъмәтҗанова, акушерка Гөлсәрия Садыйкова, шәфкать туташы Рамил Исхакова керде.

Шулай ук Девәтернә, Үтәгән, Сосново авыл җирлекләре пациентлары да каралды. Медицина десантын чыгуның максаты җирле халыкны диспансеризацияләү булды. Барлыгы сәфәр барышында 72 кеше каралды.

Авыл халкы бирелгән мөмкинлектән актив файдаланды һәм, шәһәргә чыкмыйча гына, докторларның яшәү урыны буенча ярдәмен алды. Алар үткәрелгән тикшеренүләр өчен медикларга рәхмәтле.