2024 елда юл-ремонт эшләре үткәреләчәк Әгерҗе районында урамнар исемлеге

2024 елның 9 апреле, сишәмбе

Ямалы ремонт «Брус» ҖЧҖ предприятиесе тарафыннан башкарылачак

Район матбугат хезмәтендә юлларның кайсы участокларында быел юллар ремонтланачагы турында сөйләделәр.

Ямалы ремонтны "Брус" ҖЧҖ башкарачак. Төп эшләрне май башында башлау планлаштырыла.

"Гомуми файдаланудагы җирле әһәмияткә ия юлларда юл эшләре" программасы буенча Әгерҗе шәһәре, М.Җәлил урамы, Һади Такташ, Көнчыгыш, Сарсак-Омга авылы, К.Маркс урамы урамнарының бер өлеше асфальт түшәлә.

"Татарстан Республикасы район үзәкләренең һәм шәһәрләренең асфальт-бетон өслекле юл-урам челтәрен ремонтлау" программасы кысаларында түбәндәге урамнарның бер өлешен: Әгерҗе шәһәре, Совет урамы, Вахитов урамы, Терси авылы, Үзәк урам асфальт җәяләр.

«Татарстан Республикасы торак пунктларының юл-урам челтәрен ремонтлау (ЩПС)» программасы кысаларында Әгерҗе шәһәрендә Җиңүнең 70 еллыгы урамында, Гагарин урамындагы 3 нче тыкрыгында, Үзәк урамдагы Сосново авылында вак таш җәеләчәк

"Юл хәрәкәте иминлеге буенча чаралар" программасы буенча Әгерҗе шәһәрендә "Талантлар күпере" ДТТ янындагы парковкалар төзү, сүз уңаеннан, 1 нче гимназия янындагы парковканы урнаштыру, шулай ук Әгерҗе шәһәрендә "Юл хәрәкәте куркынычсызлыгы буенча чаралар" программасы буенча түбәндәге чаралар планлаштырылган.
4 нче урта мәктәптән алып Әгерҗе шәһәрендәге «Локомотив» стадионына кадәр тротуар салу, мәктәп һәм балалар бакчалары янында юл билгеләре һәм ясалма тигезсезлекләр урнаштыру, Әгерҗе районының авыл торак пунктларында мәктәп автобусын туктату.

2024 елда эшләр планына кертелмәгән урамнарны 2025 елга һәм аннан соңгы елларга юл эшләре планына кертү планлаштырыла, дип төгәлләштерелә.