3нче мәктәптә яшьләр арасында экстремизм һәм террорчылыкны профилактикалау буенча әңгәмә узды

2024 елның 18 апреле, пәнҗешәмбе

Әңгәмәне "Татарстан Республикасы буенча ВНГ УВО" ФДУП филиалы - Әгерҗе районы буенча полиция бүлекчәсе командиры, полиция прапорщигы Муллахметов Рамил үткәрде

Әгерҗе районында экстремизмны һәм террорчылыкны профилактикалау чаралары дәвам итә.

16 апрель көнне Т.Гыйззәт исемендәге 3 нче мәктәптә Әгерҗе районы полиция бүлеге командиры - “Татарстан Республикасы буенча ВНГ УВО” ФДБУ филиалы, полиция прапорщигы Муллахметов Рамил 5а сыйныфы укучылары белән әңгәмә үткәрде. Яшьләрдә патриотизм хисе формалашуы һәм үсеше турында сүз барды. Балалар глобаль проблема буларак террорчылык һәм экстремизм турында мәгълүмат алдылар.

Мондый чаралар яшь буында толерантлык, хөрмәт һәм башка кешеләр белән дөньяда яши белү тәрбияләргә ярдәм итә.