Тирсәдә хоккей тартмасын ремонтладылар

2018 елның 15 ноябре, пәнҗешәмбе

2007 елда “Татнефть“ оешмасы Тирсә авылына хоккей тартмасы бүләк иткән иде. Анда яшьләр бик теләп хоккей уйнадылар, турнирлар оештырдылар, ярышларга йөрделәр.

Еллар узу белән хоккей коробкасы искерде, соңгы биш елда бөтенләй уйнамас хәлгә килде. Анда боз катыру да мөмкин булмый башлады.
Быел Тирсә авыл җирлеге башлыгы Рафил Закиров район җитәкчелегенә мәйданчыкка асфальт җәюдә булышлык күрсәтүләрен үтенеп мөрәҗәгать итте. Район башлыгы Валерий Макаров әлеге тәкъдимне хуплады. Ә “Брус“ ширкәте юл төзүчеләре мәйданчыкка вак таш җәеп, асфальт түшәп куйдылар. Спорт ветераны Сирень Галиуллин, аның улы Марат авылдашлары Азат Ганиев, Фидаил Гозәеров, Айрат Хәлилов ярдәме белән коробканың бортларын ремонтладылар.

Әнә шулай, уртак тырышлык белән хоккей мәйданчыгы тәртипкә китерелде.
Быел Тирсә хоккейчылары яңадан яраткан уеннары белән шөгыльләнә алачаклар. Үсеп килүче буын арасында да әлеге уенны үз итүчеләр булуы сөендерә.