2019 елның 22 мае, чәршәмбе

Татарстан Республикасы Әгерҗе муниципаль районы Советының чираттагы утырышы тәмамланды. Депутатлар түбәндәге мәсьәләләр буенча фикер алыштылар һәм карарлар кабул иттеләр;

1."Әгерҗе муниципаль районы «муниципаль берәмлеге Уставына үзгәрешләр кертү турында.
2.Әгерҗе муниципаль районы территориясендә әйләнә-тирә мохиткә, ниятләнгән хуҗалык һәм башка эшчәнлекнең йогынтысын бәяләү буенча иҗтимагый фикер алышуларны оештыру һәм үткәрү тәртибе турындагы нигезләмәгә үзгәрешләр кертү хакында
3.Әгерҗе муниципаль районының 2018 елгы бюджеты үтәлеше нәтиҗәләре турында
4.Әгерҗе муниципаль районы Контроль-хисап палатасының 2018 елгы отчеты турында
5.Әгерҗе муниципаль районының җирле бюджетына түләүләр буенча бурычларны түләтүгә өметсез дип тану турында карарлар кабул итү тәртибен раслау хакында
6."Әгерҗе муниципаль районының Мактаулы гражданины" исемен бирү турында
7.Әгерҗе муниципаль районының территориаль планлаштыру схемасына «Челтәр компаниясе»ААҖнең энергетика объектларын күрсәтү өлешендә үзгәрешләр кертү кирәклеге турында.
8.Әгерҗе муниципаль районы Советының 2012 елның 27 гыйнварындагы «Татарстан Республикасы Җир кодексының 32.1 статьясы нигезендә җир кишәрлекләрен түләүсез бирү хокукына ия гражданнарга милеккә бирелә торган җир кишәрлекләренең иң чик күләме турында»11-3 номерлы карарына үзгәрешләр кертү турында.
9.Әгерҗе муниципаль районы милкендә булган мөлкәтне арендага бирү тәртибе турындагы нигезләмәгә үзгәрешләр кертү хакында»
10.Әгерҗе муниципаль районы Советының аерым карарларының үз көчен югалтуын тану турында