Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы гражданнарны читтән торып кабул итүгә күчте

2020 елның 3 апреле, җомга

Россия Федерациясе Хезмәт һәм социаль яклау министрлыгы тарафыннан эшләнгән яңа коронавирус йогышын таратмау буенча чаралар күрү зарурлыгына бәйле рәвештә, методик рекомендацияләр нигезендә, Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгында элемтә чараларын кулланып Ерактан торып куллану режимында гражданнарны кабул итү оештырылды. Гариза бирүченең теләге буенча онлайн кабул итү аудио һәм видео форматында башкарыла, моның өчен микрофон яки веб-камера белән гарнитура булырга кирәк.

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык — төлек министрлыгы гражданнарны ерактан торып кабул итү режимында элемтә чараларын урнаштыру һәм куллану буенча тулы инструкция әзерләде, ул «гражданнар мөрәҗәгатьләре» — «гражданнарны кабул итү тәртибе һәм вакыты» - «онлайн кабул итү»бүлегендә урнаштырылган.

Инструкция буенча теркәлү узарга һәм почта адресына чакыру җибәрергә кирәк. agro@tatar.ru к

Теркәү өчен кирәк:

Күчәргә сайт https://zoom.us/ һәм бушлай регистрация үтәргә
Активировать аккаунт.
Тутырырга басулар: исеме, фамилиясе, Пароль һәм Подтвердить Пароль.
» Конференция оештырырга « — »видеосыз " сайларга.
Скачать һәм билгеләргә Zoom кушымта
Кушымта ачарга һәм «конференцияне оештырырга» яки «конференциягә керергә» – «видеосыз»сайларга.
Конференцияне оештыру өчен сайтта видео https://zoom.us/ Фәрит Мөхәммәтшин:» Без бердәм, әзерлекле, сәләтле журналистлар коллективларыбыз булу белән горурланабыз «
Конференциягә керү өчен идентификатор һәм пароль кертергә яки сылтама буенча күчәргә кирәк (керү өчен мәгълүмат оештыручы тарафыннан җибәрелә).
ТР авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы искә төшерә, РФ Президентының 25.03.2020 ел, №206 «Россия Федерациясендә эш көннәре игълан итү турында» Указын үтәү йөзеннән, 2020 елның 30 мартыннан 3 апреленә кадәр эш көне билгеләнгән, татарстанлыларга өйдә калырга һәм үзләрен һәм якыннарын яклау буенча тәкъдим ителгән чараларны үтәргә киңәш ителә.