Татарстан Республикасы буенча Кадастр палатасы Россия югары уку йортларына документларны дистанцион бирү турында сөйләде

2020 елның 28 мае, пәнҗешәмбе

Электрон имза куллану керүчеләрдән югары уку йорты сайлаганда мөмкинлекләрне сизелерлек арттыра, беренчедән, абитуриентлар шунда ук берничә югары уку йортына документлар тапшыра ала, икенчедән, аларның кабул итү комиссиясе белән элемтәләрен гадиләштерә. Мәсәлән, Татарстаннан абитуриент, республика чикләреннән чыкмыйча гына, Мәскәү югары уку йортына документлар бирә ала. Шул рәвешле, вакыт кына экономияләнми - документлар кабул итү комиссиясенә бик тиз эләгә, - әмма кергән акчаларны да сайланган уку йортына кадәр юлга сарыф итә. Югары уку йортына дистанцион рәвештә документлар тапшыру өчен кирәк булган бөтен нәрсә - кирәкле документлар пакеты һәм керүченең электрон имзасы сертификаты булу.