Балалы татарстанлыларга ярдәм итү өчен республика бюджетыннан 2 млрд. сум акча бүленәчәк

2020 елның 29 мае, җомга

Балалы татарстанлыларга ярдәм йөзеннән республика бюджетыннан 2 млрд. сум акча бүленәчәк. Бу акчалар ата-аналар түләвенең бер өлешен балалар бакчасы өчен компенсациялиләр.

Бала бакчага йөрмәгән көннәрдәге "абонент түләве" минималь булачак - ул 3-4 тапкырга түбәнрәк булачак. Мәсәлән, бала бакчага йөрмәсә, 2789 сум урынына (3 яшьтән өлкәнрәк балалар өчен 10,5 сәгатьлек төркем) абонент түләве 685 сум тәшкил итәчәк. Бала бакчага пропусксыз йөрсә, ата-аналар түләве дә кимиячәк.

Татарстан Президенты Рөстәм Миңнеханов республика Хөкүмәтенә, инде 12 майдан, яңа форматны исәпкә алып, түләп бетерелсен өчен, кыска вакыт эчендә тиешле исәпләүләр ясарга кушты.

Гаиләләргә социаль ярдәм - Татарстан өчен төп өстенлек.

Татарстан Республикасы Әгерҗе муниципаль районы балалар бакчаларында 1546 бала тәрбияләнә