Әгерҗе үзәк район хастаханәсенә ашыгыч ярдәмнең бер каретасы тапшырылган.

2020 елның 27 июле, дүшәмбе

Татарстанда республика Президенты Рөстәм Миңнеханов кулыннан 42 баш табиб ашыгыч ярдәм машинасы ачкычларын алды. Әгерҗе үзәк район хастаханәсенә ашыгыч ярдәм күрсәтү каретасы тапшырылган.  Хәзер пациентларга ярдәм тагын да тизрәк күрсәтеләчәк.

Чараны ачып, Миңнеханов яңа коронавир инфекциясе белән көрәш шартларында эшләүче барлык медикларга рәхмәт белдерде.

"Иң мөһиме - вакытында ярдәм күрсәтү, ә ярдәм күрсәтү өчен заманча санитария автомобильләре кирәк. Ике ел эчендә 291 автомобиль булачак, аны без республика бюджеты хисабына сатып алдык. Өстәвенә, без федераль ярдәм алабыз: 29 автомобиль алдык, тагын 17 автомобиль алырбыз. Болар барысы да ашыгыч ярдәм күрсәтүгә әзерлек турында сөйли», - диде ТР Президенты.

Аның сүзләренә караганда, медицина хезмәткәрләренең зур көчләре яңа коронавирлау инфекциясе пандемиясенә каршы көрәшкә дә, республикада медицина хезмәтләре күрсәтүнең гадәти графигына кайтуга да - планлы хезмәт күрсәтү һәм операцияләр үткәрүгә дә җибәрелде.