Яңа форматтагы авыл җирлекләре халкы белән очрашу

2020 елның 11 августы, сишәмбе

Корымлы инфекция таралуны кисәтү чаралары уңаеннан Әгерҗе районында Клиент хезмәте (бүлек хокукларында) озак тәнәфестән соң авыл җирлекләре халкы белән яңа форматта, Zoom форматында очрашуларны дәвам итә.

7 августта Әгерҗе районындагы Клиет хезмәте җитәкчесе урынбасары Айрат Җиһангәрәев авыл халкының сорауларына җавап бирде. Ул ташламалы пенсия белән тәэмин итү, пенсияләрне яңадан санау, социаль хезмәтләр җыелмасы һәм пенсияләрне рәсмиләштерү тәртибе кебек сорауларга җавап бирде, шулай ук ул гаризаларны РФ Пенсия фонды сайтында (www.pfrf.ru) һәм бердәм дәүләт хезмәтләре порталы (www.gosuslugi.ru) аша бирү мөмкинлеге турында аңлатты.

Авыл халкы өчен мондый очрашулар - аларны борчыган проблемаларны белдерү һәм тикшерү мөмкинлегенең берсе. Пенсия Фоны вәкилләре белән очрашулар