Инвалид балаларның ата-аналары (законлы вәкилләре) өчен Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил каршындагы Хокук белемнәре мәктәбе дәресләре

2020 елның 13 августы, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил каршындагы Хокук белеме мәктәбе дәресләре инвалид балаларның ата-аналары (законлы вәкилләре) өчен Россия Федерациясендә Балачак унъеллыгына багышланган ата-аналары өчен «18 яшьтән өлкәнрәк инвалид һәм инвалид балаларның ата-аналарын үз мәнфәгатьләрен вәкиллеккә мохтаҗ менталь һәм башка хокук бозулар булган бөтенроссия оешмасы» Татарстан Республикасы РО ярдәме белән.

2020 елда вәкаләтле вәкил инвалид балаларның ата-аналары (законлы вәкилләре) булган гражданнарга түләүсез юридик ярдәм күрсәтүгә һәм хокукый белем бирүгә юнәлдерелгән социаль проект гамәлгә ашыра.

2020 елның 21 августында 15.00 сәгатьтән 16.00 сәгатькә кадәр инвалид балаларның ата-аналары (законлы вәкилләре) өчен видеоэлемтә режимында ШПЗ дәресе узачак:

- семинар «Сәламәтлеге мөмкинлекләре чикләнгән балаларны укытуга хокукны гамәлгә ашыру, инклюзив белем чаралары ярдәмендә тернәкләндерүдә психологик-медик-педагогик комиссия роле».

Әлеге дәреснең максатлары: ата-аналарга мәгълүмат җиткерү