Татарстан Росреестры һәм Кадастр палатасы "Игелекле эшләр көне" фондына консультация уздырдылар

2021 елның 27 июле, сишәмбе

Әлеге чараны уздыру шулай ук Росреестрның хәзерге вакытта Россия Федерациясенең барлык субъектларында үткәрелә торган «Мәрхәмәтле гамәлләр ае» гомумроссия акциясенә багышланган.

Бүген Татарстан Росреестры экспертлары Рузилә Кашшапова һәм Кадастр палатасы эксперты Анна Кайнова "Изге эшләр көне" хәйрия фондында күчемсез милекне рәсмиләштерү мәсьәләләре буенча уртак консультация уздырдылар.

Консультациягә мөрәҗәгать иткән гражданнар күчемсез милекне, аерым алганда, мирасны рәсмиләштерү детальләре белән генә түгел, элек җибәрелгән реестр хатасын бетерү мәсьәләләре белән дә, шулай ук Бердәм дәүләт күчемсез милек реестрыннан (ЕГРН) өземтәләр белән дә кызыксындылар, алар, мәсәлән, сезнең күчемсез милекне кем кызыксындырганын белергә ярдәм итәчәкләр.

“Хәерле эшләр көне” фондында һөнәри юридик консультация бирү Татарстан Росреестры һәм Кадастр палатасының традицион уртак чарасы булып тора. Әлеге проектны гамәлгә ашыру нәтиҗәсендә Фондның ведомство белгечләренә турыдан-туры мөрәҗәгать итү һәм бушлай квалификацияле ярдәм алу өчен өстәмә мөмкинлеге бар.

Белешмәгә

Чаралар ай саен Казан, Калинин ур., 3 йорт ("Яхшы куллар" склады) адресы буенча уза. Бушлай юридик консультация алу өчен 236-65-61 телефоны буенча алдан язылырга кирәк. Консультация уздыруның төгәл датасы һәм вакыты турында "Игелекле эшләр көне" фондында, шулай ук Татарстан Росреестрының һәм ТР буенча Кадастр палатасының Инстаграмда рәсми аккаунтларында белергә мөмкин.

Исегезгә төшерәбез, күчемсез милекне рәсмиләштерү белән бәйле барлык мәсьәләләр буенча консультация алырга, шулай ук Росреестрның 8(800)100-34-34 колл-үзәгенең тәүлек буе бердәм белешмә телефоны буенча да була. Моннан тыш, мөрәҗәгатьләрне Интернет-кабул итү бүлмәсе аша җибәрергә яки видеокабул итү хезмәтеннән файдаланырга мөмкин. Бу хакта тулырак мәгълүмат Татарстан Росреестрының (rosreestr.tatarstan.ru) һәм Татарстан Республикасы буенча Кадастр палатасының (kadastr.tatarstan.ru) рәсми сайтларында.

ММЧ өчен элемтәләр

Татарстан Росреестры матбугат хезмәте