Фәрит Гафуров 40 ел гомерен ветеринария хезмәтенә багышлады

2021 елның 31 августы, сишәмбе

Ветеринария табибы Әгерҗе РДВБ ДБУнең Кучук УВП мөдире Гафуров Фәрит Әгъзамович 40 ел ветеринария хезмәтенә багышлады.

Фәрит Әгъзамович 1959 елның 28 декабрендә Әгерҗе районының Салагыш авылында туган. 1989 елда Казан дәүләт ветеринария факультетын тәмамлый, төп ветеринария табибы булып Пушкина эшли башлый, бер үк вакытта Әгерҗе районы ветеринария берләшмәсе Салагыш идарәсенең ветеринария табибы булып эшли.

Хәзерге вакытта УВП мөдире булып эшләгәндә, аның участогында 15 торак пункт исәпләнә. Ветеринарның иң төп сыйфаты - хайваннарга карата абсолют һәм чиксез мәхәббәт. Ә алга таба намуслылык, кыюлык, тиз җавап бирә белү, тиз арада диагнозлар куя белү, һәм, әлбәттә, стресска чыдамлылык.

Бу сыйфатларга Фәрит Әгъзамович ия. Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты Баш ветеринария идарәсенең ветеринария дәүләт берләшмәсе грамоталары һәм грамоталары белән бүләкләнде.

Төгәлрәк: http://agryz-rt.ru/news/nasha-zhizn/farid-gafurov-40-let-zhizni-posvyatil-veterinarnoi-sluzhbe