Татарстанда «гараж амнистиясе» буенча чираттагы кайнар линия узачак

2021 елның 27 октябре, чәршәмбе

“Гаражлы амнистия”не гамәлгә ашыру мәсьәләләре буенча гражданнардан килә торган күп кенә сорауларны исәпкә алып, Татарстан Росреестры Кадастр палатасы белән берлектә әлеге тема буенча чираттагы кайнар линия үткәрәчәк. Ул иртәгә үк, 28 октябрьдә 10-11 сәгатьләрдә булачак.

Казанда гражданнардан шалтыратулар (843)255-25-71 телефоны буенча кабул ителә. Республиканың башка шәһәрләрендә һәм районнарында кайнар линия телефоннары белән Росреестрның Татарстан Республикасы буенча идарәсенең рәсми сайтында rosreestr.tatarstan.ru “Гражданнар мөрәҗәгате” бүлегендә танышырга була.

Белешмәгә

Росреестр гражданнарына ярдәмгә "гараж амнистиясе" буенча методик рекомендацияләр эшләде, алар гади һәм аңлаешлы формада гаражларны гадиләштерелгән тәртиптә рәсмиләштерү процедурасы турында сөйлиләр. Алар белән Татарстан Росреестры сайтында rosreestr.tatarstan.ru “Эшчәнлек” бүлегендә танышырга мөмкин. "Гаражлы амнистия" турындагы закон гамәлдә булган беренче ай эчендә аның мөмкинлекләреннән 115 татарстанлы файдаланды.

ММЧ өчен элемтәләр Татарстан Росреестры матбугат хезмәте

255-25-80 - Галиуллина Галина