Камил Ганиевның 100 яшьлек юбилее: Дүрт сәгать кенә йоклады.

2023 елның 26 июне, дүшәмбе

Район тарихында беренче тапкыр чыгарылыш сыйныф укучысы 100 баллга химия тапшырды

Районның чыгарылыш сыйныф укучылары арасында ел саен йөз баллы укучылар булуы сөендерә. Быел химия буенча БДИның йөз баллына Исәнбай мәктәбен тәмамлаган Камилә ГАНИЕВА тапшырды. 2 нче мәктәптән Мария РЯБКОВА әдәбият буенча иң югары балл җыйды, аның сыйныфташы Татьяна ШУТОВА - рус теле буенча.

Дүрт сәгать кенә йоклады.
Камилә ГАНИЕВА гадәти авыл мәктәбендә укый. Барлык предметларны да татар телендә өйрәнә. Әмма бу дәүләт имтиханнарын югары балларга бирү өчен каршылык булмады.

Камилә химия буенча 100 балл һәм рус теленнән 91 балл җыйды. Математиканың база өлешен "отлично" га тапшырдым. Хәзер биология буенча имтихан нәтиҗәләрен көтә.
Химияне 100 баллга бирергә - мондый хәл район тарихында беренче тапкыр булды.

- Дөресен әйткәндә, мин мондый нәтиҗә көтмәгән идем. Ләкин 90 нан артык җыярмын дип уйлаган идем. Чөнки онлайн-мәктәптә сынау имтиханнарын тапшырырга мин югары балларга ирештем, әмма йөзгә кадәр барып җитә алмадым, - ди Камилә.

Кыз бик җитди кыяфәт белән ел буе имтиханнарга әзерләнде. Укытучылар Энҗе Латыйпова, Эльвира Сундукова, Рәмис Газизовтан дәрес-консультацияләр дә, онлайн-мәктәптә дәресләр дә атнага өч көн дәвамында профильле фәннәр буенча сизелерлек файда китерде.

- Уку елы дәвамында тәүлегенә дүртәр сәгать йокладым, - ди Камилә. - Иртән мәктәпкә барган идем, дәресләрдән соң - консультацияләр. Өенә сәгать өчтә кайтып төштем, ә сәгать 4тә онлайн-мәктәп башлана иде. Аннары төнге сәгать икегә кадәр тестлар хәл итте, иншалар язды, төрле биремнәр башкарды һәм башка бик күп эшләр башкарды.

Имтиханнарга әзерләнгәндә кыз үзен телефон куллануда чикли. Социаль челтәрләрдән тулысынча читләштем.

ХУҖАЛЫГЫ БУЕНЧА КҮҢЕЛГӘ №24 ИЮНЫҢ 23 ИЮК 2023 ЕЛДА