Әгерҗедә Советлар Союзы Герое якташларына багышланган һәйкәлгә чәчәкләр салдылар

2023 елның 8 декабре, җомга

9 декабрьдә россиялеләр Ватан Геройлары көнен билгеләп үтә

Ватан Геройлары көне алдыннан Әгерҗе районы башлыгы Ленар Нургаянов Советлар Союзы Геройларына багышланган мемориаль диварга чәчәкләр салу тантанасында катнашты. Бу хакта район матбугат хезмәте хәбәр итә.

Мемориаль дивар Советлар Союзы геройларына, Әгерҗе районы халкына багышланган дүрт өлештән тора. Кирпеч тышлау плитәсендә Гайнуллин Рифкать Хәйрулла улы (Дан Орденының тулы кавалеры), Шабалин Борис Сергеевич (Советлар Союзы Герое), Шәмсетдинов Гали Нурулла улы (Советлар Союзы Герое) һәм Абдрахманов Асаф Котдусович (Советлар Союзы Герое) сурәтләре төшерелгән барельефлар беркетелгән.

Ел саен 9 декабрьдә россиялеләр Ватан Геройлары көнен билгеләп үтә. Бу көнне гомерләрен Ватанга хезмәт итүгә багышлаган кешеләрне хөрмәтлиләр.

Бәйрәм алдыннан администрация хезмәткәрләре, депутатлар, учреждение һәм оешма җитәкчеләре, Яшьләр үзәге активистлары Җиңү мемориаль комплексында чәчәкләр салдылар һәм бөек Ватаныбызның һәлак булган сакчыларына бер минутлык тынлык белән ихтирам күрсәттеләр.

Ил, республика, муниципаль район тарихы күп санлы каһарманлык исемнәрен саклый, аларга батырлык, катлаулы хәлдә җаваплылыкны, батырлык, ватанпәрвәрлек кебек сыйфатлар хас. Бу безнең бөтен халык горурлыгы!