Тимур Сөләйманов Әгерҗенең «Первые» белән очрашты

2024 елның 28 марты, пәнҗешәмбе

Очрашу Кызыл Борда “Алмалы” савыктыру лагере базасында узды

Татарстан Республикасы ярдәмчесе, “Беренчеләр хәрәкәте” федераль яшьләр оешмасының төбәк бүлеге рәисе Тимур Җәүдәт улы Сөләйманов эш визиты белән Әгерҗе районында булды. Визит кысаларында ул Кызыл Бордагы "Алмалы" савыктыру лагере базасында "Беренче Академия" профиль сменасы егетләре белән очрашты.

Чарада шулай ук Әгерҗе районы башлыгы Ленар Нургаянов һәм Әгерҗе районы “Беренчеләр хәрәкәте” кураторы Татьяна Сергеева катнашты.

Очрашудан соң Тимур Джавдетовив үз арбасына "Первые" Әгерҗе белән якты фото урнаштырды.

"Барысына да Беренче Академиядән сәлам.  Бу әлеге каникулларда Әгерҗе районында уза торган Хәрәкәт алмашынуы. Анда бөтен районнан 80 бала катнаша. Алар белән "Классная встрече" да аралаштык. Бу елга Хәрәкәт һәм проектлар турында күп сораулар булды, бигрәк тә күп кенә халыкара юнәлешне кызыксындырды",- дип кул куйды ул.