Администрациядә тантаналы бүләкләү булды

2024 елның 17 апреле, чәршәмбе

Бүләкләрне район башлыгы Ленар Нургаянов тапшырды

Бүген хакимиятнең актлар залында "Эшлекле сишәмбе" киңәшмәсе узды. Киңәшмә барышында Әгерҗе районы башлыгы Ленар Нургаянов катнашында тантаналы бүләкләү узды, дип хәбәр итә администрациянең матбугат хезмәте.

Татарстан Республикасы Әгерҗе муниципаль районы башлыгының мактау грамотасы белән бүләкләнделәр:

- җирле үзидарә органнарында намуслы хезмәте һәм 60 яшьлек юбилее өчен Татарстан Республикасы Әгерҗе муниципаль районының Сарсак-Омга авыл җирлеге башлыгы ТАМАР СЕРГЕВНА бүләкләнде.

- күпьеллык намуслы хезмәте, балаларның хокукларын яклау эшенә зур шәхси өлеше, аларның социаль адаптациясенә булышлык итүе һәм иҗтимагый файдалы эшчәнлеккә җәлеп ителүе һәм 50 яшьлек юбилее уңаеннан Әгерҗе муниципаль районындагы “Ласка” балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приют” дәүләт казна учреждениесе директоры НИГМАТУЛЛИНА ГӨЛЧӘЧӘЧӘЧЕ МАЗАН кызы бүләкләнде.

«Ел укытучысы-2024» Бөтенроссия конкурсының зона турында җиңүче: САРВАРОВА ЭЛЬВИНА ИЛЬГИЗОВНА - 3 нче рус теле һәм әдәбияты укытучысы Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгы таныклыгы белән бүләкләнде.

“Ел укытучысы-2024” Бөтенроссия конкурсының “Туган (татар) теле һәм әдәбияты укытучысы РИЗВАНОВА АЛЬФИНА АХТАМЗЯНОВНА” номинациясендә “Ел укытучысы - 2024” конкурсының зона турында җиңүче Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгы таныклыгы белән бүләкләнде. 1 нче гимназиянең татар теле һәм әдәбияты укытучысы

«Ел тәрбиячесе 2024» республика конкурсының финал этабын уздырган өчен Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгының рәхмәт хаты белән бүләкләнде. Әгерҗе шәһәренең 6 нчы балалар бакчасы мөдире БАТЫРОВА РАФИСОВНА.