Әгерҗе студентлары «Автокүпкөрәшье - 2024» конкурсында үз көчләрен сынады

2024 елның 18 апреле, пәнҗешәмбе

Сынауларда катнашу теләге барлыгы 12 бала булган.

16 апрель көнне Түбән Кама агросәнәгать көллияте филиалы студентлары “ДЮАШ” автомәктәбендә укучы яшүсмерләр арасында “Автокүпборье-2024” район кокнурста катнаштылар.  Сынауларда катнашу теләге барлыгы 12 бала булган.

Яшьләр юл хәрәкәте кагыйдәләре буенча үзләренең йөртү һәм теоретик белемнәрен күрсәттеләр. Барлык сынаулардан соң конкурсны ябу тантанасы булды.

ЮХИДИ бүлеге начальнигы Айдар Әхмәтшин, ЮХИДИ идарәсенең административ законнар буенча өлкән инспекторы Ләйлә Йосыпова һәм Яр Чаллы шәһәренең «БДД» ДБУ ЮХИДИ бүлегенең профилактика бүлеге башлыгы Ләйлә Шиһабетдинова конкурста җиңүчеләрне һәм катнашучыларны мактаулы дипломнар, призлар белән билгеләп үттеләр.

Автомобиль ярышлары буенча муниципаль этап конкурсында беренче урынны - Галиев Искәндәр, икенче урынны - Хисамутдинов Рөстәм, өченче урынны Шәрипов Артур яулады. "Юл йөрү кагыйдәләре" номинациясендә - Шуматов Герман, ә "Фигурное вождение" номинациясендә Руслан Медведев танылды.

Конкурста җиңүчеләр республика этабында катнашачак.