Әгерҗедә традицион «Дөнья эстафетасы» узачак

2024 елның 25 апреле, пәнҗешәмбе

Быел ул К.Марксның үзәк урамы буйлап узачак

8 майда Әгерҗедә «Дөнья эстафетасы - 2024» традицион массакүләм ярышлары узачак. Быел ул К.Марксның үзәк урамы буйлап узачак. Анда хезмәт коллективлары, мәктәп укучылары, студентлар, оешма һәм учреждение җитәкчеләре катнаша.

Ярышларга старт 13 сәгать, командалар 12.00 сәгатьтән район мәдәният сараенда җыелачак һәм теркәләчәк. Ярышларның баш судьясы - Сергей Чечегов - «Спорт мәктәбе» өстәмә һөнәри белем бирү МБУ тренеры.

Барлыгы өч йөгерү булачак. 1 узыш - хезмәт коллективлары эстафетасы, өч ир-ат һәм ике хатын-кыз командасы. 2 узыш - район мәктәпләренең 5-9 сыйныфлары җыелма командалары (5 малай  5 кыз). Эстафетада катнашуга район мәктәпләренең җыелма командалары, һәр параллельдән 1 малай һәм 1 кыз катнаша ала. Этапка өлкән параллель катнашучысын кую тыела. 3 йөгерү - район мәктәпләренең 10-11 сыйныф укучылары (3 яшүсмер       2 кыз) - (10-11 класслар командасына студентлар (1, 2 курс) керә, әгәр мәктәптә тулы команда җыелмаса).

Финишта команда урыннары эстафетаның соңгы этабында катнашучы финиш сызыгын кисешү тәртибенә туры китереп билгеләнә. Эстафетада 1, 2, 3 урыннарны алган командалар грамоталар, командаларда катнашучылар медальләр белән бүләкләнә.