Әгерҗе районында Җиңү көнен бәйрәм итү кысаларында ветераннарга бүләкләр тапшыралар

2024 елның 27 апреле, шимбә

Безнең район территориясендә сугышның калган бер катнашучысы - Сәүбән Миннехузин

Бу көннәрдә ветераннарга Җиңү көнен бәйрәм итү кысаларында бүләкләр тапшыра башладылар. Безнең район территориясендә сугышның калган бер катнашучысы - Саубан Миннехузин (киләсе елга аңа 100 яшь тула), бер кече яшьлек концлагерь тоткыны Валентина Титова, ветераннарның һәм тыл хезмәтчәннәренең тол хатыннары - барлыгы 133 кеше, бу хакта районның матбугат хезмәте хәбәр итә.

Әлеге категория затлар өчен 1 майга кадәр азык-төлек җыелмалары һәм Татарстан Республикасы Рәис һәм Әгерҗе муниципаль районы башлыгы исеменнән котлау открыткалары тапшыру планлаштырыла.