Әгерҗе районы башлыгы Ленар Нургаянов Әгерҗедәге бердәнбер Бөек Ватан сугышы ветераны булды

2024 елның 8 мае, чәршәмбе

Шулай ук ул концлагерь тоткыны Валентина Титовада кунакта булды

Бөек Җиңүне бәйрәм итү алдыннан Бөек Ватан сугышы ветераннарын һәм тыл хезмәтчәннәрен котлау күркәм гадәткә әверелде. Бу ел да искәрмә булмады.

Җиңүнең 79 еллыгы алдыннан "Бердәм Россия" партиясенең җирле бүлеге секретаре, Әгерҗе муниципаль районы башлыгы Ленар Нургаянов Бөек Ватан сугышында исән калган бердәнбер катнашучы Сәүбән Миңнехуҗин һәм концлагерь тоткыны Валентина Титовка килделәр.

Ул ветераннарны бәйрәм белән котлады, сәламәтлек һәм иминлек теләде.

Бөек Җиңү көне алдыннан иң мөһим вакыйгалар - хөрмәтле ветераннарыбызга визитлар. Аерым игътибар - безнең тыл хезмәтчәннәренә, солдатларның тол хатыннарына, балигъ булмаган фашизм тоткыннарына, сугыш балаларына, авыр сугыштан соң илне җиңел генә күтәрә алмаган хезмәт ветераннарына.

Ветераннар өчен аларның онытылмавын белү, аларны хәтерлиләр һәм һәлак булган иптәшләре турында искә алалар - бу бәхет. Ә Җиңү көне - чыннан да күз яшьләре белән бәйрәм. Өйгә кайтмаган кешеләр өчен авыр бирелде, авырту һәм күз яшьләре.

Әгерҗе ветераннары өчен һәр шундый очрашу - мөһим вакыйга. Якты елмаюлар, ягымлы күзләр, җылы рәхмәт сүзләре һәр визитка аерым бер атмосфера бирә.