Әгерҗе шәһәрендә чит ил гражданнарының законлылыгын тикшерү үткәрелде

2024 елның 10 мае, җомга

Террорчылыкка каршы көрәш комиссиясе карарын үтәү йөзеннән 8 майда Әгерҗе шәһәренең ПМС-109 шәһәрендә хезмәт эшчәнлеген гамәлгә ашыручы чит ил гражданнарының булу-булмавын тикшерү үткәрелде.

Әгерҗе районы прокуроры урынбасары А.В. Поляков, Россия Эчке эшләр министрлыгының Әгерҗе районы буенча бүлегенең миграция мәсьәләләре бүлеге начальнигы Е.Р. Шадрина, Россия Эчке эшләр министрлыгының Әгерҗе районы буенча бүлегенең участок уполномоченныйлары һәм балигъ булмаганнар эшләре бүлеге начальнигы А.В. Трусов, Әгерҗе районы башлыгы ярдәмчесе - террорчылыкка каршы комиссия секретаре А.С. Халикова составындагы комиссия составында Кыргызстан Республикасыннан килгән җиде мигрантны тикшерде.

Миграция законнарын бозуларны тикшерү барышында ачыкланмаган. Мигрантларга карата миграция законнары нормаларын аңлату буенча профилактик чаралар үткәрелде, традицион Россия рухи-әхлакый кыйммәтләре, җәмгыятьтә үз-үзеңне тоту нормалары белән таныштыру һәм террорчылык һәм милли оешмаларда катнашкан һәм аларның эшчәнлегенә ярдәм иткән өчен, шулай ук социаль, милли һәм дини ызгыш тудырган өчен тиешле белешмәләр бирү өчен җаваплылык турында мәгълүмат бирү үткәрелде.