Әгерҗедә Сугышчан хәрәкәтләр ветераннары көне уңаеннан митинг узачак

2024 елның 1 июле, дүшәмбе

Чара 11.00 сәгатьтә узачак

1 июльдә Россиядә истәлекле дата - Сугышчан гамәлләр ветераннары көне билгеләп үтелә. Бу бәйрәм шулай ук “Сугышчан хәрәкәтләр ветераннарын искә алу һәм кайгы көне” дип атала. Бу Россия өчен сугышканнарның барысын да искә алу көне, мөһим түгел - Ватанны саклау буенча үз бурычын үтәп, нинди сугышларда һәм кораллы конфликтларда. Аларга хөрмәт йөзеннән - инде исән булмаганнарны искә алу һәм ветераннарны хөрмәт итү кебек.

Истәлекле дата уңаеннан, Әгерҗе районы халкы һәм кунакларын администрация каршында Мәңгелек ут янында 11.00 сәгатьтә мемориалга чәчәкләр куярга чакыралар.

Чара Татарстан Республикасы Әгерҗе муниципаль районының “Сугышчан туганлык” бөтенроссия иҗтимагый оешмасы тарафыннан оештырылды.