Гаилә елында Әгерҗедә гаилә агач утырту була

2024 елның 26 сентябре, пәнҗешәмбе

Иртәгә, 27 сентябрьдә, Семья елы кысаларында “Урманны саклыйк” гаилә-экология акциясе узачак.

"Совхоз" микрорайонында шәһәрнең аскы өлешендә яшь агач үсентеләре утыртылачак.

Элеккеге АТП янында 15:00 дә очрашабыз, ә тере койманы юл буйлап вертолет мәйданчыгы ягына чыгарабыз.
а
Һәр гаилә территорияне яшелләндерүдә үз өлешен кертә алачак. Балалар әти-әниләренә булышачак. Алар утырткан агачлар башка бик күп буынны сөендерәчәк.

"Урманны саклыйк" гаилә акциясе үсеп килүче буын өчен зур әһәмияткә ия булачак, чөнки утыртылган агач үз куллары белән истә калачак һәм һәр гаилә йөрәгендә сакланачак. Бу традиция дәвам итсен иде. Уртак эш өлкәннәрне һәм балаларны берләштерәчәк, күңелләрен күтәрәчәк, иртәгә шушы күркәм акциядән читтә калмаганнарга табигать белән аралашудан ләззәт бирәчәк", - ди Әгерҗе урманчылыгы җитәкчесе Владимир Ишморатов.