Район башлыгы Әгерҗене һәм авылларны Яңа елга бизәүгә җитди карау бурычын куйды

2017 елның 15 декабре, җомга

Шәһәрне һәм авылларны Яңа елга бизәүгә иҗади карарга кирәк. Чөнки бизәлеш Яңа ел кәефенә турыдан-туры йогынты ясый.

Оешма-предприятиеләр җитәкчеләре, авыл башлыклары катнашында узган эшлекле киңәшмәдә район башлыгы Валерий Макаров әнә шулай дип белдерде.

Шәһәрдә кайбер оешмалар үз территорияләрен бизи башладылар инде.

–       Әмма бу гына аз. Һәр учреждение, сәүдә үзәге тирә-ягын иң матуры итү өчен тырышырга тиеш. 20 декабрьдән соң махсус комиссия шәһәр һәм авылларның Яңа елга бизәлешен тикшерә. Урыннар да билгеләнәчәк, – диде район башлыгы.

Яңа елга бизәлеш буенча әле күптән түгел генә Әгерҗе вокзалы янында республика программасы кысаларында пәйда булган мәйданчыкны үрнәк итеп китерде Валерий Макаров.

–       Һәр райондашыбызга әлеге мәйданчыкны карап кайтырга киңәш итәм. Күпләргә креатив фикер йөртү, эшкә иҗади караш кебек сыйфатлар җитенкерәми. Ә бу мәйданчыкны бизәүдә иҗади төсмер тоемлана, – диде ул.

Киләсе атнада районыбызда Чыршы бәйрәмнәренә старт бирелә. Димәк, тирә-ягыбызны Яңа ел кәефенә төрү өчен бер атна вакыт калып бара. Бу зур оешма- предприятиеләр җитәкчеләре, зур коллективларга гына түгел, һәркемгә кагыла. Үзең яшәгән йорт тирәсен бизәп, бәйрәм утлары кую да күңелне күтәреп җибәрә бит. Ә шәһәр, авыл кәефен анда яшәүче аерым кешеләр формалаштыра.