февраль, 2017 ел
сишәмбе

14 нче  февраль  көнне китапханә белән  берлектә  Шаршады  башлангыч  мәктәп-балалар бакчасында  “Изге Валентин көне”нә  багышланган  мәктәп балалары  катнашында КВН булып  узды.

Пенсия фонды идарәсенең 2016 елдагы эшчәнлегенә йомгак ясау киңәшмәсендә Россия Пенсия фондының ТР буенча бүлекчәсе идарәчесе урынбасары Сергей Шашуров катнашты.

Тирсә мәктәбендә Татарстан Дәүләт Советы депутаты Альберт Хәбибуллин һәм район башлыгы Валерий Макаров җитәкчелегендә югары сыйныф укучылары өчен Парламент дәресе узды.

Әгерҗедән дә ике пар – Анастасия Михайлова–Дмитрий Светлишин, Ксения Арканова–Рафаэль Коростылев Гашыйклар көнендә никахларын теркәделәр.

Районда узган “Иң яхшы өстәмә белем бирү педагогы“ бәйгесендә 2нче мәктәптән Илдар Идиятов, балаларга белем бирү-савыктыру үзәгеннән Ирина Патрикеева, Ләйсән Садыйкова, мәктәптән тыш эшләр үзәгеннән Эльвира Гыйззәтуллина, Светлана Вәлиуллина, Фәридә Ибраһимова, Гөлия Избекова, Людмила Матвеева осталыкларын сынадылар.