Әгерҗедә исерек килеш руль артында ике тапкыр тоткарланган ир-аттан автомобиль конфискацияләгәннәр

2024 елның 26 апреле, җомга

Гаепләнүче үз гаебен тулы күләмдә таныды.

Әгерҗе районы прокуратурасы Удмуртия Республикасының 42 яшьлек яшәүчесенә карата җинаять эше буенча дәүләт гаепләвен хуплады. Суд ир-атны РФ Җинаять кодексының 264.1 маддәсенең 1 нче өлеше белән каралган җинаятьне кылуда гаепле дип тапты (исерек хәлдә булган, транспорт чарасы белән идарә иткән өчен административ җәзага тартылган зат белән идарә итү).

Судта ачыкланганча, 2023 елның 29 декабрендә гаепләнүче исерек килеш CHEVROLET CRUZE автомобиле белән Әгерҗе - Красный Бор хәбәре белән идарә иткән. 1 км га транспорт чарасын юл-патруль хезмәте инспекторы туктатты. Аек булмаган машина йөртүчене тикшергәннән соң идарәдән читләштерәләр. Ир-ат элегрәк исерек йөргән өчен административ җаваплылыкка тартылган булган.

Гаепләнүче үз гаебен тулы күләмдә таныды.

Суд 2 ел һәм 6 айга транспорт чаралары белән идарә итү хокукыннан мәхрүм итеп, 100 мең сум күләмендә штраф рәвешендә гаепле җәза билгеләде. Автомобиль дәүләт табышына конфискацияләнгән.

Суд хөкеме законлы көченә кермәде.

Татарстан Республикасы Әгерҗе районы прокуратурасы.