Әгерҗедә йөзенче сабыйны теркәделәр

2017 елның 28 апреле, җомга

Быел ЗАГС хезмәте оешуга – йөз ел. ЗАГС бүлегендә әлеге тантаналы вакыйга белән бәйле чаралар  башланды инде. Бу атнада районда быел туган йөзенче сабыйны теркәделәр.

Есения – Әгерҗедә яшәүче Светлана–Андрей ГВОЗДЕВСКИЙлар гаиләсендә туган беренче сабый. Ул 14 апрельдә дөньяга килә.

–       Кызыбызның йөзенче сабый булып туганын белмәдек тә. Бу – безнең өчен истәлекле, күңелле һәм шатлыклы вакыйга, – ди яшь әни Светлана.

ЗАГС бүлеге җитәкчесе Лилия Госманова бу гаиләгә сабыйның туу турында таныклыгын, Президентыбыз һәм район башлыгы котлауларын һәм бүләкләр тапшырганда иң матур теләкләрен дә җиткерде.

–       Бала тавышы яңгыраганда гына гаилә бөтен һәм бәхетле була. Сезнең сабыегыз да әти-әни канаты астында бәхетле булып үссен, сәламәт булсын. Өегездә бөтенлек, тынычлык, татулык хөкем сөрсен, – диде ул.

Тантанага беренче оныкларын котларга Сергей һәм Раида Шулеповлар да килгән иде.

–       Бергә яшәвебезгә 30 ел тулган көннәрдә балаларыбыз безне онык бүләк итеп сөендерделәр. Бу – безнең өчен бик зур бүләк, – диделәр алар.