Нәтиҗәле үсеш һәм кооперация атнасы " чарасына чакырабыз»

2020 елның 16 октябре, җомга

19 октябрьдә Әгерҗе муниципаль районы хакимиятенең утырышлар залында "нәтиҗәле үсеш һәм кооперация атнасы" чарасы узачак.

Көн тәртибендә:

1. «Татарстан Республикасында авыл хуҗалыгы кооперациясен үстерү буенча компетенцияләр үзәге» ДБУ директоры Хәбибуллин Илнур Рәфак улы чыгышы («Татарстан Республикасы Әгерҗе муниципаль районының ресурс потенциалын анализлау»)

2. «Экопродукт агрокомплексы» ҖЧҖ директоры Вәлиев Ленар Анис улы (Казан шәһәре) «сөт җыю буенча нәтиҗәле инструментлар»дигән темага чыгыш ясады.

3. «Кулланучылар кооперациясе системасында ит терлекчелеге»дигән темага сыер ите җитештерүчеләр милли берлеге җитәкчесе Костюк Роман Вячеславович чыгышы (Мәскәү шәһәре)

4. Инвестор Салихов Рафис Гаптенур улының «ит терлекчелеген үстерү һәм терлек базары»дигән чыгышы.

5. «Мусабай» АХКСЫ рәисе Ханова Айгөл Ренат кызы (Тукай муниципаль районы) чыгышы, «Мусабай «АХКСЫ эшчәнлеге.

6. «Заготовитель» СППК рәисе Яруллин Рамил Фәрит улы (Лаеш муниципаль районы) «Заготовитель «СППК эшчәнлеге»дигән темага чыгыш ясады.

7. «Россельхозбанк» АҖнең микробизнесның клиентлар белән эшләү бүлеге башлыгы Хәбибуллин Ленар Рамил улы (Казан шәһәре) чыгышы, «Россельхозбанк «АҖ кече бизнес субъектлары өчен кредит продуктлары.

Барлык теләүчеләрне әлеге чарада катнашырга чакырабыз. Башлана 14.00 сәгатьтә.